Держдеп США: Гонка озброєнь з Росією вже почалася

EPA

CША: Гонка озброєнь вже почалася

EPA


Заступник держсекретаря США Андреа Томпсон заявила, що гонка озброєнь з РФ вже почалася.

Про це Томпсон заявила в інтерв’ю DW, коментуючи виробництво росіянами ракети 9М729, характеристики якої порушують Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

"Росія вже поставила на озброєння ці ракетні системи. Так що гонка вже почалася. Росіяни явно порушують угоду, і саме вони почали так звану гонку озброєнь", — заявила Томпсон.

Дипломат додала, що 2 лютого закінчується термін ультиматуму, пред’явленого Вашингтоном Москві, і США призупинять свою участь у договорі на шість місяців.

"Протягом цього часу Росія може повернутися до договору. Але це звільняє нас від зобов’язань, так що ми зможемо займатися дослідженнями і розробкою систем, аналогічних тим, які зараз поставлені Росією на озброєння", — сказала Томпсон.

У разі відмови РФ, США офіційно почнуть процес виходу з договору 2 лютого.

23 січня МЗС Росії відкинуло ультиматум США щодо Договору про ліквідацію ракет.

Договір від 1987 року забороняє сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км, а також їх випробування та розгортання.

Фактично, договір прибирав загрозу ракетного ураження європейського континенту при гіпотетичній війні між СРСР та США.

На думку експертів, у 2010-х роках Росія почала порушувати умови договору, виробляючи та розміщуючи на своїй території ракети малої та середньої дальності.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/derzhdep-ssha-gonka-ozbroyen-z-rosiyeyu-vzhe-pochalasya-50003614.html”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.