Львівським шахтарям погасили заборгованість із зарплати за жовтень – ОДА

За даними Львівської ОДА, фонд оплати праці шахтарів за жовтень становив 147 млн грн

Львівська обласна державна адміністрація (ОДА) інформує, що сьогодні шахтарям області повністю виплатили зарплату за жовтень.

Необхідна сума надійшла на рахунки державного підприємства "Львіввугілля" від реалізації вугільної продукції, ідеться в повідомленні.

Фонд оплати праці за жовтень становив 147 млн грн, додали в ОДА.

Гірники отримували зарплату за жовтень кількома частинами. 13 грудня загальна сума, яку їм виплатили за жовтень, сягла 89,2 млн грн (61% заробітної плати), повідомляли в ОДА.

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець підтвердив у Facebook, що на зарплатні рахунки підземних працівників шахти "Лісова" спрямували кошти за жовтень.

"Але гірники вимагають 50% заробітної плати за листопад. Наразі адміністрація шахти намагається переконати гірників вийти на роботу у третю зміну", – ідеться в повідомленні.


https://www.facebook.com/VolynetsMykhailo/posts/958653917658564

Пізніше Волинець додав, що акцію про пікетування ОДА, яку анонсували профспілки "Львіввугілля" на 17 грудня, перенесено на невизначений час.

"Як керівники ОДА, так і керівництво Міненерговугілля чітко розуміли, що загострення шахтарського протесту в області набуває найвищої точки кипіння. Тому в середу, четвер та п’ятницю було виділено 61 млн грн гірникам на зарплату. Тобто зі 161 млн грн, які забрали у шахтарів цього регіону, повернули лише частину", – повідомив голова Незалежної профспілки гірників України.

За його словами, щоб повністю погасити заборгованість за жовтень перед усіма працівниками "Львіввугілля", не вистачало 15 млн₴

"Тому адміністрація підприємства прийняла рішення виплачувати зарплату підземним працівникам і не виплачувати прибиральницям, працівникам апарату управління та інженерно-технологічного сектору", – додав він.


https://www.facebook.com/VolynetsMykhailo/posts/958662077657748

Шахтарі Львівській області неодноразово проводили акції протесту, вимагаючи погасити заборгованість.

2 листопада кілька сотень гірників зібралося під будівлею ОДА, оскільки на той момент їм виплатили тільки 20% зарплатні за вересень. Вони написали звернення в Адміністрацію Президента і Кабінет Міністрів, у яких повідомили, що борги із зарплати за вересень становили 97 млн грн, а за жовтень – 146 млн₴

10 грудня Волинець повідомив, що гірники шахти "Лісова" відмовилися підніматися на поверхню, вимагаючи погашення боргів.


https://www.facebook.com/VolynetsMykhailo/posts/956033244587298


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-lvivskim-shahtarjam-pogasili-zaborgovanist-po-zarplati-za-zhovten-oda-581853.html”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.