Пинзеник: Із моменту введення гривні ціни зросли у 14,5 разів, і карбування монет стало значно дорожчим за їх номінал

Пинзеник: Небо над гривнею досі не стало безхмарним. А воно має стати безхмарним

Виведення з обороту в Україні монет невеликих номіналів зумовлене тим, що українська валюта не раз ставала заручницею провалів економічної політики. Таку думку висловив нардеп від Блоку Петра Порошенка, колишній міністр економіки та екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник у Facebook.

"Мало хто знає, що при введенні гривні у вересні 1996 року визначальним чинником, який ми враховували при встановленні масштабу деномінації 1 до 100 тис. (обміну карбованців на гривні), була необхідність появи в обігу монет як часток гривні. Це було дуже важливим в умовах, коли наші зарплати і ціни вимірювалися сотнями тисяч і мільйонами, а громадяни боялися появи кожної купюри більшого номіналу", – розповів він.

Екс-міністр зазначив, що монети є елементом завершеності грошової системи і компонентом упевненості громадян у національній грошовій одиниці.

"Українська гривня не раз демонструвала тривалі періоди стабільності. У перші роки функціонування гривні її можна було обміняти в банках багатьох країн Заходу. Якихось 189 копійок було достатньо для придбання долара, а один нідерландський гульден тривалий час дорівнював гривні. Соті й десяті частини гривні, що більше 20 років вірно служили нам і супроводжували гривню, відсьогодні зникають, а монети в основному стають лише металевим варіантом гривні, забувши про своє головне призначення – бути частинами, "сотими" гривні", – заявив Пинзеник.

Він додав, що розуміє мотиви керівництва НБУ, яке ухвалило рішення більше не випускати монет.

"Із моменту введення гривні ціни зросли у 14,5 разів, і карбування монет стало значно дорожчим за їх номінал. Дуже шкода, що наша гривня не раз ставала заручницею провалів економічної політики. Та цього вже не вернеш. Важливіше і більше турбує інше – небо над гривнею досі не стало безхмарним. А воно має стати безхмарним", – підсумував він.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=685933505082103&id=100009963799434

Із 1 липня в Україні буде застосовано правила округлення загальних сум готівкових розрахунків: суму чеку, яка закінчується на 1–4 копійки, округлятимуть у бік зменшення. Суму, яка закінчується на 5–9 копійок, округлятимуть у бік збільшення.

Також НБУ припинить карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, але вони продовжать перебувати в обігу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-pinzenik-z-momentu-vvedennja-grivni-tsini-zrosli-v-14-5-raziv-i-karbuvannja-monet-stala-znachno-dorozhche-jih-nominalu-253615.html”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.