Рада ухвалила постанову про зарахування артефактів на Поштовій площі в Києві до пам’яток національного значення

За документ проголосувало 294 депутати

Верховна Рада 5 липня ухвалила постанову № 8541 "Про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі в Києві", передає кореспондент "ГОРДОН".

За документ проголосувало 294 депутати.

Згідно з постановою, Кабінет Міністрів України має вносити артефакти, знайдені під час розкопок на Поштовій площі, у Державний реєстр нерухомих пам’яток України за категорією "Пам’ятки національного значення".

Крім того, депутати зобов’язують Кабмін занести об’єкт культурної спадщини "Будинок прибережного міського кварталу Середньовічного Києва" до реєстру пам’яток національного значення.

Київській міській державній адміністрації Рада рекомендує інформувати громадськість про поточний стан музеєфікації об’єктів культурної спадщини та обговорювати з нею всі наступні кроки "з метою зменшення соціальної напруги".

У 2013 році було укладено договір із компанією "Хенсфорд-Україна" про будівництво торгово-розважального центру на Поштовій площі.

У 2015 році під час планових робіт на Поштовій площі археологи виявили унікальні артефакти – зруби і частоколи, які добре збереглися та, на думку вчених, належать до часів Київської Русі XI–XIII століття, – давню бруківку, невелике кладовище, садиби і вулиці між ними. У зв’язку з цим будівництво торгового центру зупинили.

20 квітня 2018 року Київрада підтримала припинення договору із забудовником Поштової площі, але, згідно з процедурою, документ потрібно було винести на фінальне голосування.

21 червня в кулуарах Київради сталася бійка через те, що активісти прийшли вимагати створення музею на Поштовій площі. На ці події відреагував міністр закордонних справ України Павло Клімкін, заявивши, що він виступає за будівництво музею. Унаслідок цього Київрада ухвалила проект рішення, згідно з яким будівництво на Поштовій площі музею не передбачають.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rada-prijnjala-postanovu-pro-prichislennja-artefaktiv-na-poshtovij-ploshchi-v-kijevi-do-pam-jatok-natsionalnogo-znachennja-254297.html”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.