Гройсман: Якби ми не обмежували ціни на газ, вона вже давно була б 10 тис. грн за 1 тис. м³

Гройсман: Відповідальність за тарифоутворення в Україні є спільною

Якби уряд не обмежував тарифи на газ для населення, вони б уже сягнули 10 тис. грн за 1 тис. м³, заявив 22 червня під час години запитань до уряду у Верховній Раді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Попереднім урядом у період до 2013 року було запозичено понад $50 млрд... Щоб їх погашати, ми беремо нові запозичення і повинні брати їх дешевше. І тут немає іншого виходу – якщо ви знаєте інший вихід, вас потрібно висунути на Нобелівську премію", – сказав Гройсман.

Він додав, що уряд України не встановлює тарифів на комунальні послуги та ціни на газ.

"Ми встановлюємо, навіть не встановлюємо, а обмежуємо... Якби ми не обмежували, вона вже давно була б 10 тис., ціна на газ. Ми її обмежили до 7 тис. грн [за 1 тис. м³]. А тепер усі тарифи на воду, на тепло, на гарячу воду, на електроенергію, на прибудинкову територію встановлює або місцева влада, або Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яка жодним чином не належить до сфери управління уряду... Я підкреслюю: відповідальність за тарифоутворення в Україні є спільною – місцевої і центральної влади... І тому говорити про те, що уряд постійно збільшує тарифи – неправдиво, несправедливо", – продовжив прем’єр.

У Міжнародному валютному фонді заявляють, що українська влада повинна відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.

Із 1 квітня 2017 року в Україні для населення і підприємств теплокомуненерго діє ціна газу, встановлена в розмірі 6957,9 грн за 1000 м³ (із ПДВ).

25 січня 2018 року президент України Петро Порошенко в інтерв’ю Bloomberg сказав, що уряд готовий урегулювати ціни на газ, але не вказав подробиць.

1 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман підтвердив вимоги про врегулювання цін на газ в Україні.

У квітні стало відомо, що "Нафтогаз" запропонував уряду диференціювати ціни на газ для населення. Пропонували встановити дві ціни: чинна – 6,96 тис. грн за 1000 м³ – поширювалася б на соціальну норму споживання газу, а все, що вище від норми, коштувало б на 60–65% дорожче.

Кабінет Міністрів України на засіданні 30 травня продовжив спеціальні зобов’язання компанії "Нафтогаз України" щодо постачання газу для населення і підприємств теплокомуненерго без зміни ціни до 1 серпня. Отже, ціни на газ для населення залишилися на попередньому рівні.

8 червня колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що МВФ відхилив пропозицію НАК "Нафтогаз України" про диференціацію ціни на газ для населення.

12 червня голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що візит місії Міжнародного валютного фонду в Україну залежить від перегляду Києвом тарифів на газ і досягнення збалансованого державного бюджету.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-grojsman-jakshcho-b-mi-ne-obmezhuvali-tsinu-na-gaz-vona-vzhe-davno-bula-b-10-tis-grn-za-1-tis-m3-252198.html”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.