Слухання суду в Лондоні про конфіскацію активів "Газпрому" відбудуться 6 липня – "Нафтогаз"

"Газпром" не зможе збирати свої активи на території Англії та Уельсу до 6 липня

Слухання Комерційного суду Лондона про конфіскацію активів "Газпрому" пройдуть 6 липня. Про це повідомила прес-служба "Нафтогазу" 19 червня.

До цього російському концерну заборонено виводити свої активи з території Англії та Уельсу на суму, яку присудив Стокгольмський арбітраж у транзитній справі – $2,6 млрд.

"Нафтогаз" повідомив лондонським офісам 17 банків, які обслуговують "Газпром", що вони не мають права здійснювати операції, спрямовані на зменшення активів "Газпрому" в Англії та Уельсі. Банки, які порушать цю вимогу, можуть бути оштрафовані", – розповіли в компанії.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися у Стокгольмі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у "Газпромі" повідомили, що суд зобов’язав "Нафтогаз" виплатити суму протермінованої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за протермінування.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" уже оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".

30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд. 5 червня в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що суд заарештував голландські активи "Газпрому". У "Газпромі" заявили, що оскаржили це рішення.

14 червня в російській компанії поінформували, що домоглися зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом про транзит. У "Нафтогазі" заявили, що нададуть апеляційному суду контраргументи.

19 червня Комерційний суд Лондона дозволив заморозити активи російської компанії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-sluhannja-sudu-v-londoni-pro-konfiskatsiju-aktiviv-gazpromu-vidbudutsja-6-lipnja-naftogaz-251791.html”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.