Комуналка дешевша хліба: українець винайшов спосіб, як економити на опаленні

Житель міста Кропивницьке Павло Мазур створив вдома саморобний тепловий реактор на сухих відходах, завдяки чому в декілька разів знизив комунальні платежі за газ і опалення.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це повідомляє Telegram-канал "Зелена Україна". За словами винахідника, на додаток до теплового реактора він також використовує сонячні панелі і саморобну установку для створення біогазу.

Винахідник Павло Мазур

Винахідник Павло Мазур

suspilne.media

Новини
Гаряча вода буде безкоштовною: українець винайшов незвичайну установку для житлових будинків

"Виникла ідея вмонтувати тепловий реактор під підлогу, і зробити його зі старих котлів, щоб гріти, але закладати дрова або відходи рідше, і зробити ось такий здоровий реактор на кімнату. Для опалення будинку в цей реактор закладаю сухі побутові відходи два рази в тиждень" , – зазначив винахідник

За його словами, дим із реактора йде "довгими каналами на вулицю, і за цей час віддає все своє тепло". В іншому приміщенні свого будинку Павло використовує сонячний колектор, який закачує повітря, нагріте в приміщенні зі скляним дахом.

Мазур запевняє, що газом користується тільки для приготування їжі. Винахідник також стверджує, що в майбутньому планує повністю відмовитися від газопостачання. Для цього він створив біореактор для перетворення вторинних відходів саме в біогаз.

На даху будинку чоловік встановив двадцять чотири сонячні панелі. У результаті влітку отриманої енергії вистачає на кондиціонер і мікрохвильову піч.

Завдяки своєму винаходу, в платіжці за грудень чоловік заплатив всього 18 грн за тепло. За електроенергію за січень Мазур заплатив 76 грн 50 коп. При цьому на біореактор, опалення і сонячні панелі чоловік за десять років витратив 63 тис.₴

Раніше OBOZREVATEL писав, як відомий телеведучий Ігор Кондратюк заявив, що зміг в 2019 році на видобутку енергії за допомогою домашньої сонячної станції заробити 2360 євро.

Будь у «зеленому» тренді: слідкуй за нашими новинами в Telegram

Читайте всі новини по темі "Енергоефективність" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/green/energy-efficiency/komunalka-deshevshe-hliba-ukrainets-vinajshov-sposib-yak-ekonomiti-na-opalenni.htm”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.