«Дриц-тиц, холодильник»: кооператив Гордійчука вкрав у держави 7 мільйонів на морозильниках для молока

Кинути мешканців кількох сіл, видуривши у них молоко, та нагріти на сотні мільйонів державний банк – далеко не повний перелік оборудок хмельницького депутата Гордійчука. Здається, агромагнат має справжній талант до організації хитромудрих корупційних схем. Як одну з афер кооперативу пана Андрія профінансувала держава – довідувалась Альона Середа.

Редакції «СтопКору» вдалось дізнатись ще один цікавий факт про кооперативи Гордійчука. Під час розслідування з’ясувалося, що крім багатомільйонного боргу перед банком є ще одне кримінальне провадження.

Його відкрили проти мешканців декількох сіл, зокрема Сохужинців, що за 100 км від Хмельницького. Саме тут проживають люди, яких кинули майже на 200 тисяч гривень.

А тепер пояснюємо цю геніальну схему, на якій кооператив перед банкрутством заробив щонайменше 7 мільйонів.

За програмою агропромислового розвитку кооператив отримав від держави допомогу у розмірі 104 тисячі на одиницю товару. Закупити за планом мали 50 холодильників для молока. Однак фактична вартість кожного становить 26 тисяч гривень. І виходить, що вже 78 тисяч з кожної одиниці осідає на рахунках кооперативу, в сумі – 3,9 млн₴

На цій схемі кооператив "заробив" майже 4 млн грн

Та, окрім того, додатково підприємство отримує відшкодування в розмірі 70% за один холодильник, отже, у підсумку виходить ще близько трьох з половиною мільйонів гривень.

«Ця програма була затверджена сесією обласної ради 23 березня 2017 року. І для обслуговуючих кооперативів ми відшкодовували кошти за закупівлю аналізаторів молока і охолоджувачів молока», – зазначає начальник відділу економіки, прогнозування, розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Галина Стаднійчук.

Виходить, що оборудку профінансувала держава, а різницю вартості кожного холодильника повісили на простих селян.

І тут виникає логічне запитання: як виділили такі кошти, якщо вартість холодильного обладнання для молока є набагато нижчою, і чому ніхто не побачив жодних порушень?

Як нам вдалося дізнатись, з півсотні холодильників, які проплатили з бюджету, кооператив закупив лише шість. А селянам взагалі дали тільки два. І саме на село Сохужинці за документами мали виділити аж три, але ж це тільки на папері.

Щоб розібратися в цій ситуації, ми звернулись до правоохоронних органів Хмельницької області. Однак на момент виходу сюжету в ефір відповіді так і не отримали.

Читати також:
Бос-молокоSOS: як депутат-агромагнат Гордійчук видурив молоко у селян та кинув банк на сотні мільйонів
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/drits-tits-holodilnik-kooperativ-gordiychuka-vkrav-u-derzhavi-7-milyoniv-na-morozilnikah-dlya-moloka/”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.