У Нацбанку визнали, що без МВФ не зможуть підтримувати гривню

У Нацбанку визнали, що без МВФ не зможуть підтримувати гривню

На міжбанку підвищився у ціні і "зелений", і євро, пише Експрес-онлайн. Долар у купівлі/продажу злетів протягом дня одразу на 26 копійок до 27,75/27,78 грн/$. Євровалюта подорожчала на 46 копійок (31,53/31,57 грн/євро) через невелике зміцнення євро щодо долара на світових ринках.

Нацбанк намагався врятувати гривню. Після обіду він виходив на валютні торги через Matching і продав до 20 млн доларів по курсу 27,66-27,68 гривень. Це трохи підтримало курс, але не врятувало від падіння. На завтра, 17 серпня, НБУ опустив офіційну гривню на 23 копійки порівняно із сьогоднішнім днем — до 27,67 грн/$.

На готівковому ринку ситуація аналогічна. Обмінники продають "зелений" по 27,80 грн/$ (+20 коп.), купують — по 27,45 грн/$ (+15 коп.). Євровалюта у купівлі подорожчала на 15 копійок (31,10 грн/євро), у продажу — на 20 копійок (31,70 грн/євро).

Нацбанк зізнався у своєму безсиллі.

"Якщо відверто, то в України немає можливості самостійно підтримувати національну валюту. Тому потрібно співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями" — заявив нещодавно член Ради НБУ Василь Фурман.

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Леся ЯСИНЧУК


Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/08/16/305312-nacbanku-vyznaly-mvf-ne-zmozhut-pidtrymuvaty-gryvnyu”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.