Прапорщик “Беркуту” та командир кадирівців. Як бойовик "Гроза" здав Луганськ Росії

Прапорщик “Беркуту” та командир кадирівців. Як бойовик "Гроза" здав Луганськ Росії
Прапорщик “Беркуту” та командир кадирівців. Як бойовик "Гроза" здав Луганськ Росії

У лютому 2014 року беркутівець, який особисто брав участь у розгонах Майдану, зрадив Батьківщину та почав війну проти свого народу.

Контррозвідка СБУ спільно з ТСН.ua продовжує інформувати громадськість про громадян РФ та зрадників, які беруть участь у підтримці існування "Л/ДНР" та розграбуванні українських земель.

У попередніх публікаціях йшлося про особистих охоронців ватажка "ДНР" Віталія Захарченка, а також про знищеного у Сирії генерала Валерія Асапова і генерал-майора Валерія Шарагова, які брали участь у військових діях на Донбасі. А ще один російський генерал Борис Фомичов став відомим після викладеного в Інтернет запису його гнівної промови, адресованої чеченським найманцям, які з переляку втекли з поля бою.

Цього разу увагу розвідників привернув Роман Корнієнко з позивним “Гроза”, командир підрозділу бойовиків “Витязь”, який формально підпорядкований “міністерству транспорту ДНР”.

Всі пам’ятають події, які відбувалися в окупованому Луганську від 20 до 23 листопада. Подробиці так званого "перевороту" з усіма притаманними російській гібридній війні стандартними атрибутами – "зеленими чоловічками", блокуванням будівель, колонами військової техніки широко висвітлювалися у пресі, телебаченні та інших медіаресурсах.

Роман Корнієнко народився 1979 року в українській Горлівці, закінчив профтехучилище, відслужив у десантних військах в українській армії, пішов служити в українській міліції. Але у лютому 2014 року прапорщик “Беркуту”, який особисто брав участь у розгонах Майдану, зрадив Батьківщину та почав війну проти власного народу.

У контррозвідці зазначили, що “Гроза” раніше спільно з спецпризначенцями ГРУ штурмував Краматорськ, був бойовиком “Оплоту” під командуванням бойовика Олександра Захарченка, командував укомплектованими головорізами – кадирівцями батальйону “Смерть”, а вже у 2015 році став керівником “департаменту державного будівництва та місцевого самоврядування адміністрації глави ДНР”. Згодом, Корнієнко стає так званим депутатом “народної ради ДНР”.

Повідомляється, що ще 2014 року “Гроза” знайшов спільну мову з бойовиками Рамзана Кадирова, які заполонили окупований Донбас. “Апті”, “Ваха”, “Таліб”, “Хізір”, “Аслан”, “Тімур” та інші порядкували там, як у себе вдома. Примітно, що так звані “дикі чеченці” займалися винятково віджимом майна та захопленням заручників з метою викупу.

У контррозвідці наголосили, що в “ДНР” він вважається впливовим діячем, який має таких покровителів, як сам Рамзан Кадиров та депутат нелегітимної держдуми Росії Адам Делімханов, які навіть запрошують його на гостину.

Також, коли Корнієнко був командиром батальйону “Смерть”, він неодноразово виконував делікатні доручення російських спецслужб з роззброєння та ліквідації непокірних польових командирів, які не бажали підкорятися “російським порядкам” в окупованій Донецькій області.

Завдяки такій репутації “Грозу” остерігаються навіть досвідчені “ополченці” та “урядовці ДНР”. Адже це близький друг самого Захарченка та особа, яка виконувала найбрудніші справи росіян. Принаймні, вкрай подібні завдання російських кураторів “Гроза” виконав і цього разу вже у Луганську.


О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.