Рішення Верховного Суду України є законним і справедливим

Рішення Верховного Суду України є законним і справедливим

Рішення Верховного Суду України є законним і справедливим
751
Главная / Колонки / Мнения
Автор
Олег Громовой
Адвокат


Конфлікти в сфері житлового будівництва є досить розповсюдженими в Україні, чимало з них чекають свого вирішення в судах. У спорі про квартири в будинку по Новодарницькій, 6 в місті Києві вищі судові інстанції вже висловили свою думку в 2012 році, підтримавши позицію про правомірність закріплення вартості квартир в гривні, але з врахуванням еквіваленту в іноземній валюті.

Переконаний, що позиція Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України ґрунтується на нормах цивільного законодавства, а також засадах розумності та справедливості.

Судом знайдено розумний баланс у конфлікті, де кожна із конфліктуючих сторін необґрунтовано намагалася задовольнити свої інтереси за рахунок іншої, а тому відхилив вимоги обох сторін.

Так, наприклад, групою окремих мешканців здійснено невдалу спробу через судовий позов зменшити покупну вартість квартири, в той час як фармацевтичній фірмі «Дарниця» не вдалося повернути у власність квартири на підставі недійсності договорів купівлі-продажу взамін мізерної суми коштів, які знецінились через інфляцію та курсову різницю. В той же час їй вдалося переконати суд в тому, що квартири повинні бути оплачені за ціною, яка враховує курсову різницю.

В своїх рішеннях Верховний Суд України та Вищий спеціалізований суд України зазначили, що належною оплатою квартир вважається їх оплата в гривні, сума якої еквівалентна відповідному курсу іноземної валюти на день здійснення платежу. Враховуючи те, що підтвердження такої оплати групою мешканців суду надано не було, суд дійшов висновку, що спірні квартири в повному обсязі не оплачені.

Таким чином, відповідно до укладених договорів купівлі-продажу, мешканці, що мають заборгованість, зобов’язані сплатити залишок вартості квартир. Варто підкреслити, що питання виселення з квартир мешканців Верховним Судом України не розглядалося, тому підстав позбавляти мешканців житла наразі немає.


Джерело статті: “https://bzns.media/opinions/r_shennya_verkhovnogo_sudu_ukra_ni_zakonnim_spravedlivim-342838/”

О нас

АГРОНАВТ — новостной сайт, обличающий коррупцию, преступность, должностные злоупотребления, мошенничество и т.д. информируя о событиях, фактах, явлениях, и предоставляющий материалы для самостоятельного анализа. Сайт имеет в своей структуре новостные разделы по тематика и региональному признаку. Одной из глобальных задач мы видим перед собой сплочение людей в целях борьбы с происходящими негативными явлениями в стране. Сайт призван не только информировать граждан о резонансных происшествиях и событиях, но и помочь им в обнародовании собственной информации и донесении её до компетентных государственных органов.